Katam Women’s Jacket

Katam Women’s Jacket
Fast & Light
Vysoce prodyšná a lehká dámská membránová bunda, ideální pro horský běh a ultralight přechody. Kombinuje neuvěřitelně prodyšnou a lehkou voděodolnou tkaninu s aerodynamickým střihem a propracovanou kapucí. Tahle bunda je dostatečně pohodlná a ochranná na to, aby se dala nosit celý den, ale když se počasí zlepší, sbalí se na úplné minimum.

Celková hmotnost

180 g

Membrána


Doporučená cena
4 990 Kč
Katam Women’s Jacket
Katam Women’s Jacket

Vysoce prodyšná a lehká dámská membránová bunda, ideální pro horský běh a ultralight přechody. Kombinuje neuvěřitelně prodyšnou a lehkou voděodolnou tkaninu s aerodynamickým střihem a propracovanou kapucí. Tahle bunda je dostatečně pohodlná a ochranná na to, aby se dala nosit celý den, ale když se počasí zlepší, sbalí se na úplné minimum.

Materiál

Bunda je ušitá z recyklovaného 2,5-vrstvého materiálu  DRILITE®, který je spolehlivě nepromokavý a odolný.

  • U bundy je kladen důraz na ideální poměr odolnosti a nízké hmotnosti, proto je u ní použitý dostatečně odolný materiál s pevností vláken 50D.
  • Materiál je ošetřen  voděodpudivou DWR úpravou bez obsahu FC.

Střih

Bunda má promyšlený střih Women’s Active Fit, který je speciálně navržen pro aktivní pohyb.  Rukávy jsou předtvarované a oblast ramen je ušita z jednoho kusu a doplněna malými vložkami pro dokonalý tvar a funkčnost. Bunda tě tak nebude omezovat při pohybu. Zkosené manžety rukávů se stahováním na suchý zip snadno navlékneš i přes rukavice. Spodní lem lze stáhnout pomocí gumových šňůrek.

Ochrana hlavy

Za nepříznivých povětrnostních podmínek je dobrá ochrana hlavy klíčem k udržení komfortu. S anatomicky tvarovanou kapucí Mountain Hood s elastickým lemem je tento problém vyřešen.

Funkční detaily

Každý detail bundy je navržen s důrazem na ideální poměr vysoké prodyšnosti,  funkčnosti a nízké hmotnosti.

  • Bunda má nepromokavé hladké švy, na vnější straně neuvidíš žádné nitě, což zajišťuje, že se švy neprodřou a tím pádem vydrží mnohem déle, navíc to eliminuje nasávání vlhkosti přes nitě, a švy jsou ještě podlepené nepromokavými páskami.
  • Voděodolný centrální zip YKK® WR s vnitřní légou zabraňuje pronikání vlhkosti.

Praktické prvky

Bunda je navržena minimalisticky, aby měla je to nejnezbytnější. Proto na ní nalezneš jenom jedinou náprsní kapsu s voděodolným zipem YKK® WR, které je snadno dostupné i s běžeckou vestou na zádech.

Parametry
Velikosti: 8-16
Hmotnost: 180 g
Materiál: 2,5-vrstvý recyklovaný DRILITE® 50D
Počet vrstev materiálu: 2,5
Síla vláken materiálu: 50D
Odolnost proti roztržení, poškození: vysoká
Membrána: DRILITE®
Typ membrány: neporézní
FC free DWR: ano
Podlepené švy: ano
Storm construction: ne
Střih: Women's Active Fit
Kapuce: ano
Typ kapuce: Elasticated Mountain Hood
Kompatibilní s helmou: ne
Dvoucestný centrální zip: ne
Typ centrálního zipu: Celopropínací YKK® WR
Větrání v podpaží: ne
Vnější náprsní kapsy: 1 se zipem YKK® WR
Předtvarované rukávy se stahováním na suchý zip: ano
Stahování spodního lemu: ano
Sněžný pás: ne

Naše aktuální kolekce nepromokavých bund v sobě odráží zkušenosti z více než šedesáti let vývoje a expedic na nejvyšší hory nebo mrazivé póly naší planety. Patentované technologie, použití prvotřídních membrán GORE-TEX a DRILITE® nebo propracované střihy jsou pro tebe garancí, že ať už si vybereš jakoukoli bundu, vždy získáváš prvotřídní kvalitu i pozáruční servis.
Vše o nepromokavých bundách
DRILITE®

Hydrofilní, monolitická polyuretanová membrána, která je odolná vůči vodě i větru a je dobř prodyšná. Předností této membrány je nízká váha a dobrá sbalitelnost.

Fair Wear

Společně s nadací Fair Wear Foundation (FWF) se společnost Mountain Equipment snaží dosáhnout spravedlivých pracovních podmínek na celém světě.

FC free

Produkt je označen jako “FC free” (bez FC), pokud fluorokarbony nebyly použity při výrobním procesu žádné z hlavních tkanin produktu. Komponenty, jako jsou zipy, doplňky nebo podšívky, jsou vyloučeny.

FC free DWR

Ekologická verze voděodpudivé úpravy DWR (durable water repellence), která neobsahuje chemickou sloučeninu fluorocarbon, která je toxická a znečišťuje životní prostředí.

Recyklovaný obsah

Produkt definujeme jako “obsahující recyklovaný obsah”, když alespoň jedna z hlavních tkanin produktu obsahuje recyklovaný obsah. Všechny recyklované materiály musí být certifikovány podle globálních standardů pro recyklaci (GRS).


Není to ta pravá?

Vybrali jsme pro tebe další zajímavé modely nepromokavých bund, které jsou svým zaměřením příbuzné.

Odolnější bundy

Firefox Women’s Jacket

Fast & Light
11 990 Kč