Gasherbrum Jacket

Gasherbrum Jacket
Expedice
Výjimečně teplá expediční péřovka. Osvědčená pro ty nejdelší polární přechody a výstupy nejtěžšími cestami v nejvyšších horách světa.

Celková hmotnost

790 g

Doporučená cena
20 499 Kč
Gasherbrum Jacket
Gasherbrum Jacket

Výjimečně teplá expediční péřovka. Osvědčená pro ty nejdelší polární přechody a výstupy nejtěžšími cestami v nejvyšších horách světa.

Konstrukci bundy tvoří 3D komory s teplými švy zateplené husím peřím s plnivostí 800+ cuin a poměrem prachového ke zlomkovému peří 90/10. Pro ještě vyšší tepelný komfort má bunda na zádech strečové švy EXL®, které dokonale obepnou tělo a nepustí pryč ani gram tepla. Aby byla zajištěna optimální izolace různých částí těla, jsou jednotlivé komory plněny zvlášť přesně definovaným množstvím peří.

S touto bundou se nemusíš obávat mlhy, sněžení ani mrholení. Peří je chráněno vrstvou membránové textilie WINDSTOPPER® 10D, která je vysoce odolná vůči vodě. Na vnitřní straně bundy nalezneš vysoce odolný a zároveň ultralehký materiál PlasmaTM, který skvěle dýchá a nepropouští peří. Vysoký loft peří má zásadní význam pro maximalizaci jeho izolačních schopností, a tím i tepelného komfortu. Proto byly oba materiály vyvinuty s ohledem na minimální hmotnost a maximální prodyšnost.

Za špatných povětrnostních podmínek je dobrá izolace hlavy klíčem k zachování tepelného komfortu. S plně nastavitelnou kapucí Full Dome HC Hood je tento problém vyřešen. Snadno ji nasadíš s helmou i bez ní. Strečové švy EXL® na vnitřním straně zajišťují, že dokonale kopíruje tvar hlavy a spolu s teplými švy zabraňují veškerému úniku tepla. Z vnitřní strany je pojištěna nepromokavou membránou WINDSTOPPER® 10D. Peří zůstane v suchu i pokud ti do kapuce napadá sníh.

Celá oblast hlavy je navržena tak, abys měl plnou mobilitu a komfort pohybu i s helmou a kapucí na hlavě. Bunda má kvalitní dvoucestný zip značky YKK® s vnější péřovou légou zabraňující úniku tepla. Pokud ho zapneš až nahoru, tvoje tvář je perfektně chráněná vysokým límcem. Zde je myšleno opravdu na každý detail. Stahovací gumičky kapuce jsou všité v kanálcích, aby tě neobtěžovali ve větru.

Vlhkost se k peří nedostane ani přes spodní lem bundy nebo konce rukávů, které jsou i z vnitřní strany chráněny povrchovým materiálem WINDSTOPPER® 10D. Spodní lem je možné ještě stáhnout pomocí důmyslných tkaniček, jejichž použití je opravdu intuitivní. Bunda má dvě zateplené kapsy na ruce, velkou vnitřní síťovanou kapsu na láhev s vodou a malou kapsu na zip na cennosti. Celou bundu snadno sbalíš do textilního sáčku, který je součástí balení.

Parametry
Velikosti: S, M, L, XL, XXL
Hmotnost: 790 g (pánská L)
Hmotnost peří: 360 g (pánská L)
Material: WINDSTOPPER® 10D
Odolnost proti roztržení, poškození: solidní
Membrána: ano
Nepromokavost: nepromokavá
Druh peří: husí
Plnivost peří: 800+
Poměr prachového peří: 90/10
Konstrukce komor: Box-wall Baffle Construction with EXL® on back
Kapuce: ano
Kompatibilní s helmou: ano
Druh zipu: Dvoucestný YKK® zip s vnější zateplenou légou
Boční zateplené kapsy na ruce: 2
Vnější náprsní kapsy: 0
Vnitřní náprsní kapsy: 1 velká síťovaná kapsa na zip, 1 síťovaná kapsa na láhev s vodou
Sbalitelnost: Do pytlíku (je součástí balení)

Naše aktuální kolekce péřových bund v sobě odráží zkušenosti z více než šedesáti let vývoje a expedic na nejvyšší hory nebo mrazivé póly naší planety. Patentované technologie, výběrové a eticky získávané peří, použití membrán GORE-TEX® nebo propracované střihy jsou pro tebe garancí, že ať už si vybereš jakoukoli bundu, vždy získáváš prvotřídní kvalitu i pozáruční servis.
Vše o péřových bundách
Down 800

Vysoce kvalitné husí peří pochází ze západního Ruska a má minimální obsah prachového peří 90 %. Minimální plnivost 800 cuin. Splňuje DOWN CODEX.

Down Codex®

Peří pochází vždy z farem s etickým přístupem k chovu drůbeže a je pouze vedlejším produktem chovů na maso. Každá bunda má unikátní kód, podle kterého lze dohledat původ peří a jeho parametry.

Fair Wear

Společně s nadací Fair Wear Foundation (FWF) se společnost Mountain Equipment snaží dosáhnout spravedlivých pracovních podmínek na celém světě

GORE-TEX WINDSTOPPER®

Větruodolná, vysoce prodyšná a extrémně odolná ochrana před deštěm a sněhem od světoznámého výrobce membrán GORE-TEX.


Není to ta pravá?

Vybrali jsme pro tebe další zajímavé modely péřových bund, které jsou svým zaměřením příbuzné.

Lehčí bundy

K7 Men’s Jacket

Expedice
17 990 Kč

Kryos Men’s Jacket

Expedice Horolezectví
16 699 Kč