Firelite

Firelite
Bikepacking
Trekking
Ultralight & Minipack
Firelite je péřový spací pytel ideální na letní horolezecké akce a ledovcové túry. Superlehký a extrémně sbalitelný spacák díky husímu peří a jemným tkaninám.
Comfort -2 °C / Comfort limit -8 °C / Extreme -26 °C

Teplota
Good night’s sleep

-9 °C

Celková hmotnost

770 g

Doporučená cena
15 890 Kč
Firelite
Firelite

Ruské husí peří s plnivostí 900+ cuin má poměr prachového ke zlomkovému peří 90/10. Střih spacáku Alpine Fit 2.0 je úzký a důraz je kladen na co nejvyšší účinnost izolace spacáku. Díky inovovanému systému pružných švů EXL® a tím minimalizací vnitřního prostoru je na vyhřátí ve spacáku potřeba méně energie.

Konstrukci spacáku tvoří zkosené Z-komory naplněné husím peřím, zajišťující minimální tepelné ztráty. Anatomicky tvarovaná kapuce ze 7 komor s husím peřím jde výborně stáhnout kolem hlavy. Podle chodidel je lichoběžníkově tvarovaná izolace nohou – Trapezium 4 se čtyřmi komorami peří. Každá jedna komora má přesně určenou dávku peří.

Povrchový i vnitřní materiál spacáku je shodný. Látka Plasma™ 10D je mimořádně jemná a přitom solidně odolná proti roztrhnutí. Právě velejemnost podporuje skvělou sbalitelnost. Navíc je ošetřen voděodpudivou úpravou DWR be přidání PFC.

Dlouhý zip s pojistkou Lode Lock™ na jezdci brání nechtěnému rozepnutí. Díky dvěma jezdcům je možnost vytvoření větracího otvoru v zipu a tím lze regulovat klima ve spacáku v případě většího tepla, než na které je spacák stavěný.

Ke spacáku dodáváme nepromokavý kompresní obal s vodotěsným uzávěrem. Pro skladování je součástí spacáku prostorný síťovaný vak ve tvaru kostky.

Parametry
Značka: Mountain Equipment
Pohlaví: unisex
Garance dobrého spánku (GNS): -9 °C
Teplota KOMFORT: -2 °C
Teplota LIMIT: -8 °C
Teplota EXTRÉM: -26 °C
Celková hmotnost: 770 g
Hmotnost peří: 436 g
Objem sbalený: 10.5 l
Sbalený stav: 25x21x20 cm
Střih: Alpine Fit 2.0
Izolace nohou: Trapezium 4 komory
Kapuce: 7 komor
Druh peří: husí
Plnivost peří: 900+
Poměr prachového peří: 90/10
Komory: Zkosené Z-komory
Svrchní materiál: Plasma™, 26g/m², 10D Nylon
Membrána: ne
Nepromokavost: vodoodpudivý
Síla vláken vnější textílie: 10
PFC free DWR (svrchní materiál): ano
Vnitřní materiál: Plasma™, 26g/m², 10D Nylon
PFC free DWR (vnitřní materiál): ano
Levý zip: ano
Pravý zip: ne
Druh a délka zipu: YKK® #5 Coil 2-way, 140cm
Kompresní obal: Nepromokavý kompresní obal
Skladovací obal: ano
Přes 60 let vyvíjíme péřové spacáky a doslova si hrajeme s každým gramem peří. Vše je promyšlené a založené na výzkumu.
Vše o spacích pytlech
Kvalitní a dobře izolující karimatka je základem pro komfortní spánek. Izoluje chlad od země a platí pravidlo, že i sebelepší spacák nezaručí kvalitní spánek bez dobře izolující karimatky.
Katalog karimatek Důležitost karimatky
Down 900

Nejkvalitnější husí peří pochází ze západního Ruska a má minimální obsah prachového peří 90 %. Minimální plnivost 900 cuin. Splňuje DOWN CODEX.

Down Codex®

Peří pochází vždy z farem s etickým přístupem k chovu drůbeže a je pouze vedlejším produktem chovů na maso. Každý spacák má unikátní kód, podle kterého lze dohledat původ peří a jeho parametry.

Fair Wear

Společně s nadací Fair Wear Foundation (FWF) se společnost Mountain Equipment snaží dosáhnout spravedlivých pracovních podmínek na celém světě.

Good Night's Sleep Guaranteed

Reálnými zkušenostmi ověřená teplota okolního prostředí, při které garantujeme dobrý spánek. V případě, že by ti byla ve spacáku zima, máš 30 dní na výměnu za teplejší.

Plasma™

Jedna z nejlehčích tkanin vyráběných pro šití konstrukcí spacáků. Ideální pro bikery nebo trekaře, pro které je hmotnost naprosto zásadní.


Hledáš teplejší nebo lehčí spacák na svoji misi?

Pokusíme se ti to co nejvíce zjednodušit. Dole vidíš spacáky, které jsme vybrali jako nejlepší alternativy v komfortu spánku nebo s důrazem na hmotnost. Pamatuj, že během 30 dní můžeš vždy spacák vyměnit za teplejší.

Teplejší spacáky

Fireflash

Alpinismus Letní horolezectví Ultralight & Minipack
Good night’s sleep teplota: -16 °C

Comfort -7 °C / Comfort limit -14 °C / Extreme -34 °C
Hmotnost 950 g
18 490 Kč