Odolnost péřovek proti vlhkosti

Jak fungují membrány GORE-TEX® INFINIUM™ a Drilite® Loft

GORE-TEX® INFINIUM™ chrání díky své odolné, lehké, extrémně prodyšné a dešti odolné membráně před vlhkostí. Při sněžení, v mlze ale i ve slabém dešti. Díky membráně a podlepeným švům si peří zachová vždy vysoký loft pro maximální tepelnou izolaci. 

DRILITE® LOFT je pevný a lehký voděodolný svrchní materiál.Na povrchu je navíc látka ošetřená i vodoodpudivou úpravou DWR, která ještě více přispívá tomu, aby peří zůstalo v suchu i ve vlhkých podmínkách. Látka tak odolá 1,5 m vysokému vodnímu sloupci.  DRILITE® LOFT je velmi prodyšná látka a zároveň odolává větru.

Co dělat, když péřovka promokne?

Prováhat okamžik, kdy si obléct na péřovku nepromokavou bundu, přináší jen nepříjemnosti. Jak uvést mokrou péřovku do použitelného stavu? Když je příležitost, tak zvlhlou bundu sušit a větrat, ideálně v proudícím vzduchu. Ve vlhkém a chladném winterraumu to půjde těžko, pokud je to na horské chatě se sušárnou, je to jednodušší. Bez zázemí jde o skoro neřešitelný problém – pomoci může jen slunce, vítr a dostatek času. Když zvlhlou péřovku sušíš doma, pak má přednost před sušičkou několikadenní pozvolné sušení na ramínku v teple a proudícím vzduchu. Čím výše visí ramínko, tím teplejší vzduch.

VÍCE O PÉŘOVÝCH BUNDÁCH