Důležitost karimatky

Matrace neboli karimatka a spacák tvoří systém. Jeden bez druhého se neobejdou. Kvalita obojího je podmínkou dobrého spánku. Tepelná vodivost země je 60x vyšší než vzduchu, na ledě je to to dokonce 90x. Zásadní funkcí karimatky je vytvořit izolační bariéru mezi povrchem a spacákem. Když máš dobře izolující matraci, než je za daných podmínek potřeba, vystačíš si s méně teplým spacákem. 

Nová metoda testování karimatek

Od roku 2018 existuje jednotný univerzální test ASTM F3340 a naše matrace jsou prověřené  tímto testem. Zjistí se jím tepelný odpor karimatky. Odpor se označuje “R” a čím vyšší hodnota, tím lépe matrace izoluje.

Výborný spacák funguje optimálně jen s výbornou karimatkou.

Nafukovací karimatky Mountain Equipment Aerostat vyrábíme ve dvou variantách. S vrstvičkou přidané syntetické izolace Polarloft (verze Aerostat Synthetic, R=4) nebo s obsahem prachového peří (verze Aerostat Down, R=5). Jejich tloušťka 7 cm je pak zárukou dostatečného pohodlí i při ležení na nerovném, hrbolatém povrchu. 

Různé velikosti i šířky karimatky Aerostat

Máme pro vás osvědčené tipy na matrace Mountain Equipment Aerostat – pohodlné, velmi odolné proti oděru a hlavně skvěle izolující. Vyrábí se ve třech délkách short – regular – long (170- 185 -200 cm) a kromě standardní šířky 54 cm i v širší variantě 60 cm “wide”.

Aerostat Synthetic 7.0

7 cm matrace pod spacákem slibuje maximální komfort a samozřejmě výbornou izolaci chladu od země. Tu navíc podpoří na podélné komory nalaminovaná izolační vrstva POLARLOFT®, která brání cirkulaci vzduchu (zhoršení izolační funkce). Uživatelský komfort jistí obal Windsock™, sloužící zároveň jako nafukovací vak. Snadné nafouknutí a rychlé vyfouknutí během jednoho srolování.

Aerostat Down 7.0

Nafukovací matrace do extrémních mrazů, jejíž izolační schopnosti zvyšuje 180 g peří. Místo syntetiky brání cirkulaci vzduchu (zhoršení izolační funkce) peří. Pohodlné ležení garantuje 7 cm tloušťka. Uživatelský komfort jistí obal Windsock™, sloužící zároveň jako nafukovací vak. Snadné nafouknutí a rychlé vyfouknutí díky dvoucestnému ventilu.