Ať už se vydáš kamkoli,

vždy je nutné mít vybavení, na které se můžeš spolehnout. U péřového spacáku to platí dvojnásob a může to být i otázkou přežití. Jak ale správně vybrat?
Vybrat vhodný spacák

Peří nebo syntetika?

Postavili jsme pyramidy, rozbili jsme atom, byli jsme na Měsíci, dosáhli jsme ohromný technologický pokrok a napříč tomu obyčejný chumáč peří i nadále zůstává tím nejlepším izolačním materiálem.
Více o peří

30 dní na výměnu za teplejší spacák

Zjednodušili jsme orientaci v teplotních limitech a každému spacáku jsme přidali hodnotu Good Night Sleep Guarantee (Garance Dobrého Spánku), při které garantujeme dobrý spánek při uvedené teplotě. Při nespokojenosti máš možnost výměny za teplejší.
Zjistit více

60 let zkušeností a technologického pokroku

Každá řada spacáků, každý model, tvar komor i každý gram peří má svůj přesný účel. Vytváříme spacáky do nejnáročnějších podmínek na Zemi, kde chyba může stát lidský život. Nezáleží, jestli chceš spacák do kempu nebo na zimní expedici. Vždy se můžeš spolehnout, že od nás dostáváš to nejlepší.

Jak si usteleš, tak spíš

Spacáky Mountain Equipment doprovází dobrodruhy už 60 let. Byly s nimi snad v každém kousku Země, kde lze očekávat extrémní podmínky. Jak si ustlat a spát pohodlně třeba uprostřed stěny? Přečti si tipy od našich ambasadorů a připrav se na to své dobrodružství.
Tipy na bivaky ve stěně

Vše o spacácích Mountain Equipment

I když se na první pohled může zdát, že je spací pytel jednoduchý produkt, opak je pravdou. Těch technických detailů, které rozhodují jeho kvalitě a které jsou tak důležité pro správný výběr, je opravdu hodně a my jsme pro tebe popsali a setřídili do jednotlivých témat.

Střihy a rozměry

Letní kempování, bivakování v Alpách nebo expedice v Himaláji. Každá aktivita má svá specifika a to platí i pro tvar a vnitřní rozměry spacáku. Máme i spacáky pro lidi, kteří vyžadují více místa a pohyblivosti při spaní. Zjisti více o střihu spacáku, protože i tento zdánlivě nepodstatný parametr může být pro tvůj výběr důležitý.

Vše o střihu a rozměrech spacáků

30 dní na výměnu

U každého spacáku narazíš na tři teplotní hodnoty, které vymezují použití spacáku. Zjišťují se ale laboratorně, a tak nemohou zahrnout řadu faktorů skutečného prostředí, které ovlivňují spánek venku. Přidali jsme čtvrtý parametr, garanci dobrého spánku (GNS), která odráží reálné podmínky a komfort spánku. Pokud vám bude teplo, do 30ti dnů vám spacák vyměníme za teplejší.

Více o garanci dobrého spánku

Záruka 10 let

Bez ohledu na to, jestli jedeš k do Tater, do Chamonix nebo na osmitisícovku, tak se na své vybavení musíš spolehnout. Svým výrobkům důvěřuje i Mountain Equipment a za své produkty se nebojí postavit. Na základě více než 60 let zkušeností a testování nabízí Mountain Equipment 10 let záruku na výrobní vady spacáku.

Více o záruce a garancích

Pozáruční servis

Roztržený spacák není nic příjemného, ale také nic neřešitelného. Naše profesionální servisní středisko je vybavené veškerými komponenty i materiály, aby tvému spacáku dalo další život. Stačí nám zaslat spacák a o zbytek se postaráme. Je to opravdu jednoduché.

Nechat opravit spacák

Eticky získávané peří

Veškeré použité peří v našich produktech pochází z kontrolovaných a známých zdrojů. Každý výrobek má unikátní kód, podle kterého lze dohledat původ peří a jeho parametry. Platí úměra, že čím má pták lepší život, tím má kvalitnější peří. Ve výrobcích Mountain Equipment je peří vždy pouze vedlejším produktem chovů na maso nebo vejce.

O známce DOWN CODEX

Jak pečovat o spacák

Naučíme tě, jak spacák skladovat, jak se k němu chovat na cestách a jak ho vyprat. Péče o spacák je důležitá, pokud chceš, aby ti vydržel dlouhé roky.

Tipy na péči o spacák

Důležitost karimatky

Kvalitní a dobře izolující karimatka je základem pro komfortní spánek a plnohodnotnou regeneraci. Karimatka izoluje chlad od země a platí, že ani sebelepší spacák nezaručí kvalitní spánek bez dobře izolující karimatky. 
Vše o karimatkách Mountain Equipment