Střihy a velikosti spacáků

Střih spacáku je vždy přizpůsoben zamýšleným podmínkám. Péřové spací pytle Mountain Equipment se šijí podle tří střihů – Expedition Fit, Alpine Fit 2.0 a Mountain Fit. Jsou navrženy podle požadavků, vyplývajících z podmínek používání jednotlivých spacáků. Střih Gran Turismo uvítá každý, kdo má rád uvnitř spacáku volnější prostor a rád se v něm otočí na bok.

Rozdělení střihů

Alpine Fit 2.0 (řady EXTREME ALPINE, HELIUM, EXTREME LIGHT) – nejužší střih mezi našimi spacáky. Tělesným teplem vyhřívaný prostor je malý, což je tepelně efektivní a umožňuje vyrobit opravdu lehký spacák.

Mountain Fit (řady GLACIER, CLASSIC) – osvědčená mumie. Tubus je komfortní s dobrou tepelnou izolací a hodí se na všestranné použití. 

Expedition Fit (řady EXTREME EXPEDITION, GLACIER EXPEDITION) – širší i prodloužený. Lze spát i v botách a membrána je i uvnitř u nohou. Vhodné i pro spaní v péřové bundě.

Gran Turismo (řada HELIUM GT) – jde o rozšířený střih. Ocení ho jednak každý, kdo má rád uvnitř spacáku volnější prostor a rád se pohodlně otočí na bok a jednak člověk rozměrnější postavy.

XXL Fit (řada CLASSIC XXL) – jde o extra prodloužený střih pro lidi vyšší než 200cm. Je taky rozšířený, vhodný pro lidi objemnější postavy.

Pánské, dámské a prodloužené střihy

Volba správného střihu je extrémně důležitá pro tepelný komfort. Vždy si tedy zvol takovou variantu, která vyhovuje tvé postavě a výšce.

Dámské spacáky (CLASSIC, HELIUM, GLACIER)

  • Regular – běžná velikost, výška postavy do 170 cm
  • Long – prodloužená velikost, výška postavy 170 – 185 cm
  • XXL – prodloužená velikost a rozšířený střih, výška postavy do 205 cm

Pánské spacáky (CLASSIC, HELIUM, GLACIER)

  • Regular – běžná velikost, výška postavy do 185 cm
  • Long – prodloužená velikost, výška postavy 185 – 200 cm
  • Short – zkrácená velikost, výška postavy do 170 cm (pouze řada GLACIER EXPEDITION)

Oversize (CLASSIC XXL)

  • XXL – jediná prodloužená velikost a rozšířený střih, výška postavy do 205 cm. Stejné pro ženy i muže.

Unisex (EXTREME ALPINE, EXTREME LIGHT)

  • Regular – běžná velikost, výška postavy do 185 cm
  • Long – prodloužená velikost, výška postavy 185 – 200 cm

Levý nebo pravý zip

U většiny modelů lze vybrat mezi levým zipem (LZ) a pravým zipem (RZ). Pokud chceš dva spacáky spojit zipem k sobě, potřebuješ jeden spacák s levým a druhý s pravým zipem.