Blog

To nejzajímavější ze světa hor a dobrodružství – z Mountain Equipment světa.

Sumár zimnej sezóny Adama Kaniaka 

Zimná lezecká sezóna skončila a je čas sa poohliadnuť za peknými momentmi v horách, ktoré sa za posledné mesiace najviac zapísali do pamäti našeho ambasadora Adama Kaniaka.

Číst celý článek

Ohlédnutí za Sokolíky 2021–2023

V pořadí třetí cyklus Sokolíků ČHS, a druhý pod naší partnerskou záštitou, je u konce. Jak vnímají projekt „ex-sokolíci“ a naši pokračující ambasadoři Anička Šebestíková, Ondra Mrklovský a Dan Podráský?

Číst celý článek

Recenzia: páperkaVega 

Osobne som si Vega Jacket obľúbil nielen pre jej všestrannosť, ale aj pre jej spoľahlivý výkon. Najčastejšie ju využívam pri nacvičovaní ťažkých športových ciest, pretože aj vo veľmi veterných a chladných podmienkach ma udržuje v teple a pohodlí.

Číst celý článek

Sardinie – od každého trochu

Co všechno se dá lézt na Sardinii? A co stihli a prožili za měsíc v dodávce Anča Šebestíková a Ondra Mrklovský? Dozvíš se v podrobném reportu od Anči.

Číst celý článek

Recenze: ultimátní alpinistický batoh Tupilak 45+  

Tupilak je batoh do hor. Odolný, lehký, univerzální. Nezáleží, co jedeš do hor dělat, Tupilak ti vždy kryje záda (když je potřeba, tak i doslova). 

Číst celý článek

Expedícia Drohmo 2023

V tomto článku se ambasador Adam Kaniak rozepsal o expedici do východní části Nepálu, kde měli v plánu prvovýstup na panenský kopec Drohmo (6880 m n. m.). Jak to dopadlo a co vlastně definuje úspěšnou lezeckou expedici?

Číst celý článek

Welcome to Crackistan aneb skálolezci v Pákistánu

Ambasadoři Anička Šebestíková a Franta Bulička se v Pákistánu rozhodli vylézt cestu „Welcome to Craskistan“ (550 m, 8a). Vyšlo to? Dozvíš se v článku.

Číst celý článek

Čarokrásná Ušba na druhý pokus

Dan Podráský se v tomto článku rozepsal o jeho druhém pokusu zdolat Ušbu (4 710 m n. m. –Khergianiho cesta). Jak to dopadlo? „Tentokrát byla hodná.“

Číst celý článek

Nurishan aneb hlubší jizvy

Ondra Mrklovský se v Pákistánu pokusil o dosud nevylezený Nurishan (cca 6 000 m n. m.) Proč nakonec zůstal Nurishan nevylezený a jaké bylo bivakování skoro v 6 tisících bez spacáků jenom v XEROS péřovce? Dozvíš se v článku.

Číst celý článek

Príbeh spacáku XEROS

Horolezec Ondro Húserka nedá na svojich expedíciách dopustiť na spacák Xeros. Čo všetko spolu za 6 rokov extrémneho používania zažili? A ako dopadla oprava spacáku v servisnom centre v Mníchove?

Číst celý článek

Recenzia: Switch Pro Hooded Jacket

Je to mikina? Je to bunda? Je to proste „Switch Pro“. Tento kúsok z dielne Mountain Equipment sa skladá z hybridnej konštrukcie a kombinuje dva materiály. Viac v recenzii od ambasádora Adama Kaniaka.

Číst celý článek

Vylézt až nad mraky na Pilier Rouge du Brouillard

Při alpinismu je třeba důkladně sledovat podmínky a až po jejich pečlivém uvážení plánovat túry. A tak jsme sledovali. Teploty, izotermy, směr i sílu větru, fáze měsíce i Venuše. Dali jsme si dvě a dvě dohromady, vybrali si výstup a začali se balit.

Číst celý článek

Rozhovor: Peter Hámor o expedici na Kabru South (7 318 m n. m.)

Horolezecká legenda Peter Hámor si do své sbírky himálajských vrcholů připsal další skvost – v květnu se mu podařil prvovýstup západní stěnou na Kabru South 7 318 m n. m.). V rozhovoru jsme se Petra zeptali na jeho dojmy, průběh celé expedice i názor na současnou situaci v Himálajích.

Číst celý článek

Velikonoční Ortler

Ortler beru jako ideální intro pro lezení velkých severek. Charakter se mně moc líbí a již dlouho jsem po něčem takovém toužil. K ledům a zvlášť ledovcům chovám ale divné city. Na jednu stranu žasnu nad jejich krásou a tak jako posvátně se jich trochu bojím. Taky mi však připadají takové nemístné, smutné, v posledním tažení. …

Číst celý článek

Recenzia: Rupal Jacket

V goráčke Rupal Jacket leziem už pár rokov a za tú dobu si so mnou prešla viacerými skúškami. Bunda je vyrobená z trojvrstvového GORE-TEXu takže ťa ochráni aj pred naozaj mohutným dažďom, prachovými lavínami a celkovo všetkými vrtochmi počasia.

Číst celý článek

1 2 3 4