Proč vám bude v našich péřovkách teplo?

V Mountain Equipment získáváme své know-how už více než 60 let. Od roku 1961 vybavujeme horolezecké výpravy do extrémních podmínek, a proto víme, že teplotní komfort je základ. Neustálým zlepšováním se naše kvalita oblečení i spacáků vyšplhala na absolutní špičku. Celému sortimentu však dominují péřové bundy. Na čem si při jejich výrobě zakládáme?

Husí a kachní peří

Základem výborné péřovky je výborné peří. Naše bundy plníme kachním nebo husím peřím. Garantujeme minimální plnivost peří 700, resp. 800 cuin, což je zárukou dostatečného loftu peří, neboli schopnosti, zaujmout prostor. Izolantem je vzduch schovaný v “kapsách” mezi částečkami peří. Čím větší loft (cuinů), tím lepší izolace tělesného tepla. Poměr prachového peří vůči brkům je 90:10, což je zárukou kvality.

DOWN CODEX® vám řekne o původu peří

Garanci kvality i udržitelného pojetí produkce peří potvrzuje tzv. DOWN CODEX®, který najdete na každém péřovém výrobku Mountain Equipment. Z něj se na webu dozvíte více o původu a kvalitě peří ve vaší bundě. Mimochodem používáme peří, které je druhotným produktem chovu ptactva, tím hlavním je maso.

Konstrukce komor

Kvalitní péřovky jsou dražší, protože je jejich konstrukce náročnější na výrobu. Špičkové péřovky používají špičkové konstrukce komore, které lépe izolují a neleze z nich peří. Konstrukce FIRESTORMTM, Double Layer Offset Baffle Construction nebo Box-wall Baffle Construction jsou sázkou na jistotu. K pochopení složitých názvů vás přivede video níže v článku i další informace na specializovaném webu pro výběr našich péřovek.

Přesná dávka peří pro každou komoru

Plnění komor peřím je věda, když má být bunda lehká a teplá. Naštěstí máme v Mountain Equipment chlapíka s přezdívkou Dr. Down. Matt Fueller opravdu na univerzitě vystudoval “peří” a naordinoval našim bundám i spacákům přesné dávkování peří do každé jednotlivé komory. Až někdy uslyšíte o konceptu baffle by baffle, tak to je ono.

Drobné detaily dělají v součtu špičkový produkt

Kapucí je na našich péřovkách více typů, pro použití s helmou i bez. Vysoké límce kryjí bezvadně krk i bradu a sahají až po ústa.

Pružné švy EXL® v oblasti límce a kapuce zlepšují “pohyblivost” bundy v souladu s pohyby hlavy. Stahování kapuce i spodního okraje bundy je vyřešeno tak, aby gumové tkanice nebičovaly obličej a ani se za ně nemohlo nechtěně nic zachytit.

Vybírej s pomocí průvodce

Za naše péřovky i spacáky dáváme ruku do ohně, stačí si jen správně vybrat. K tomu vám pomůže selektor, který vám ve čtyřech krocích pomůže vybrat tu pravou bundu nebo spacák.