Bundu Mountain Equipment Sigma Jacket mám zhruba čtyři roky. Po celou tu dobu si ji šetřím na výlety do hor. Ať už vyrážím v zimě nebo v létě, nesmí mi v batohu chybět.
Tahle péřovka rozhodně umí zahřát. Peřím se u ní nešetřilo, je pořádně nadýchaná. Hodí se tak jako teplá izolační vrstva na chvilky, kdy se člověk v zimě zrovna nehýbe a mohl by promrznout.
Oblékám ji jako zateplovací vrstvu na štandech či při svačinkách.
Tahle péřovka se mnou trávila čas jak v zimních Tatrách, tak ve stěnách Petit Jorasses či Petit Dru v létě. V místech, kde nám bylo jasné, že jde o velké stěny, ve kterých strávíme i dlouhé mrazivé chvíle.
Na jednodenní kratší letní výlety ale Sigma většinou zůstává ve stanu, tady se hodí spíš lehčí izolačka, poslední dobou jsem si oblíbila třeba Kinesis Jacket. Není však nic příjemnějšího, než přijít večer se západem sluníčka do basecampu, hodit si na sebe pořádně teplou péřovku a začít vařit.
Na bundě mě zaujalo několik detailů. Díky šikovnému střihu dobře padne a hezky obejme tělo. Teplo nikde neutíká a dokonce se v ní dá i hezky hýbat. Když už je pozdě a stihnu promrznout, rychle se zase zahřeju, když si v ní nějakou tu délku vylezu.
Dvoucestný zip umožňuje práci s jistítkem, aniž by bylo potřeba bundu vyhrnovat. Pod bundou tak udržím o něco víc tepla.
Svrchním materiálem je voděodolný Drilite Loft 30D. Bunda tak vydrží nějaký déšť a jen tak nepromokne ani na ledech. Při válení se ve sněhu je určitě zbytečné obávat se navlhnutí.
Další plus má u mě velice teplá kapuce. Je velká, takže se mi pod ní vejde i helma. Připadám si pak jako ve skafandru a teplo tak neunikne ani vrchem.
Anička Šebestíková – ambasadorka Mountain Equipment a horolezkyně ve výběru Sokolíci ČHS 2021-23