Glacier Expedition

Glacier Expedition
Alpinismus
Expedice
Glacier Expedition je skvělý péřový spacák pro polární expedice, vysoká odolnost ve vlhkém prostředí, výborný spací pytel pro spaní na ledu. Solidní alternativa k top spacáku Redline. Když si vybavení táhneš na saních, nezáleží na každém deku váhy a litru objemu jako u spacáku v batohu.

Teplota
Good night’s sleep

-35 °C

Celková hmotnost

1920 g

Doporučená cena
18 590 Kč
Glacier Expedition
Glacier Expedition

Glacier Expedition je skvělý péřový spacák pro polární expedice, vysoká odolnost ve vlhkém prostředí, výborný spací pytel pro spaní na ledu. Solidní alternativa k top spacáku Redline. Když si vybavení táhneš na saních, nezáleží na každém deku váhy a litru objemu jako u spacáku v batohu.

Kachní peří s plnivostí 700+ cuin. Poměr prachového ke zlomkovému peří je 90/10. Střih spacáku Expedition Fit je širší a pohodlný, umožňuje i spaní v oblečení (např. bundě). Konstrukci spacáku tvoří lichoběžníkové komory naplněné peřím, zajišťující minimální tepelné ztráty. Anatomicky tvarovaná kapuce z 5 komor s peřím jde výborně stáhnout kolem hlavy. Na vnitřní straně kapuce nalezneš nepromokavý povrchový materiál DRILITE LOFT, peří ti tak nenavlhne ani když ti do kapuce napadá sníh. Podle chodidel je lichoběžníkově tvarovaná izolace nohou – Trapezium 6 se šesti komorami peří. Každá jedna komora má přesně určenou dávku peří.

Povrchový materiál spacáku DRILITE LOFT 30D je díky membráně nepromokavý. 100% recyklovaná vnitřní látka spacáku Supersoft™ 20D je velmi jemná a příjemná na dotyk. Oba materiály jsou velmi prodyšné.

Dlouhý zip s pojistkou Lode Lock™ na jezdci brání nechtěnému rozepnutí. 

Ke spacáku dodáváme nepromokavý kompresní obal s vodotěsným uzávěrem. Pro skladování je součástí spacáku prostorný síťovaný vak ve tvaru kostky.

Parametry
Značka: Mountain Equipment
Pohlaví: muž
Garance dobrého spánku (GNS): -35 °C
Celková hmotnost: 1920 g
Hmotnost peří: 1326 g
Objem sbalený: 23.8 l
Sbalený stav: 34x28x25 cm
Střih: Expedition fit
Izolace nohou: Trapezium 6 komor
Kapuce: 5 komor
Druh peří: kachní
Plnivost peří: 700+
Poměr prachového peří: 90/10
Komory: Lichoběžníkové komory | Zkosené Z-komory
Svrchní materiál: DRILITE® LOFT, 55g/m², 30D Nylon
Membrána: ano
Nepromokavost: voděodolný
Síla vláken vnější textílie: 30
PFC free DWR (svrchní materiál): ne
Vnitřní materiál: Supersoft™ 20, 37g/m², 20D 100% Recyklovaný Nylon
PFC free DWR (vnitřní materiál): ano
Levý zip: ano
Pravý zip: ne
Druh a délka zipu: YKK® #5 Coil 2-way, 140cm
Kompresní obal: Nepromokavý kompresní obal
Skladovací obal: ano
Přes 60 let vyvíjíme péřové spacáky a doslova si hrajeme s každým gramem peří. Vše je promyšlené a založené na výzkumu.
Vše o spacích pytlech
Kvalitní a dobře izolující karimatka je základem pro komfortní spánek. Izoluje chlad od země a platí pravidlo, že i sebelepší spacák nezaručí kvalitní spánek bez dobře izolující karimatky.
Katalog karimatek Důležitost karimatky
Down 700

Vysoce kvalitní kachní peří má minimální obsah prachového peří 90 % a plnivost peří začíná na 700 cuin. Peří z etického chovu garantované známkou DOWN CODEX.

Down Codex®

Peří pochází vždy z farem s etickým přístupem k chovu drůbeže a je pouze vedlejším produktem chovů na maso. Každý spacák má unikátní kód, podle kterého lze dohledat původ peří a jeho parametry.

Drilite Loft

Lehká, prodyšná a voděodolná látka, používaná k ochraně peří ve spacáku proti vodě a nečistotám.

Fair Wear

Společně s nadací Fair Wear Foundation (FWF) se společnost Mountain Equipment snaží dosáhnout spravedlivých pracovních podmínek na celém světě.

Good Night's Sleep Guaranteed

Reálnými zkušenostmi ověřená teplota okolního prostředí, při které garantujeme dobrý spánek. V případě, že by ti byla ve spacáku zima, máš 30 dní na výměnu za teplejší.


Hledáš teplejší nebo lehčí spacák na svoji misi?

Pokusíme se ti to co nejvíce zjednodušit. Dole vidíš spacáky, které jsme vybrali jako nejlepší alternativy v komfortu spánku nebo s důrazem na hmotnost. Pamatuj, že během 30 dní můžeš vždy spacák vyměnit za teplejší.

Teplejší spacáky

Redline

Expedice
Good night’s sleep teplota: -45 °C


Hmotnost 1980 g
25 990 Kč

Lehčí spacáky

Iceline

Expedice
Good night’s sleep teplota: -30 °C


Hmotnost 1650 g
23 590 Kč