Redline Long

Redline Long
Expedice
Redline je náš nejteplejší spacák do extrémně nízkých teplot a arktických podmínek. Husí peří chráněné Goretexem, to je prostě jistota. Provedení „long“ má prodlouženou velikost pro dobrodruhy s výškou mezi 185 a 200 cm.

Teplota
Good night’s sleep

-45 °C

Celková hmotnost

2030 g

Doporučená cena
27 490 Kč
Redline Long
Redline Long

Ruské husí peří s plnivostí 800+ cuin má poměr prachového ke zlomkovému peří je 90/10. Střih spacáku Expedition Fit je dostatečně široký na to, aby se v něm spalo v oblečení nebo i v botách. Důraz je kladen na co nejvyšší účinnost izolace spacáku. Díky systému pružných švů EXL® a tím minimalizací vnitřního prostoru je na vyhřátí ve spacáku potřeba méně tělesného tepla. 

Konstrukci spacáku tvoří jen peřím naplněné komory se šikmými stěnami, zajišťující minimální tepelné ztráty. Každá jedna komora má přesně určenou dávku peří. Anatomicky tvarovaná kapuce ze 7 komor s husím peřím jde výborně stáhnout kolem hlavy. Podle chodidel je lichoběžníkově tvarovaná izolace nohou – Trapezium 6 se šesti komorami peří. Uvnitř má spacák kapsu pro zachování důležitých věcí v suchu a v teple.

Povrchový materiál spacáku GORE-TEX® INFINIUM™ je díky membráně nepromokavý a v místech izolace nohou a v kapuci tvoří i vnitřní stranu spacáku. Zbytek ve spacáku je z jemné a solidně pevné látky Ultrasoft™ 20D. Oba materiály jsou velmi prodyšné. 

Dlouhý zip s pojistkou Lode Lock™ na jezdci brání nechtěnému rozepnutí. 

Ke spacáku dodáváme nepromokavý kompresní obal s vodotěsným uzávěrem. Pro skladování je součástí spacáku prostorný síťovaný vak ve tvaru kostky.

Parametry
Značka: Mountain Equipment
Pohlaví: unisex
Garance dobrého spánku (GNS): -45 °C
Celková hmotnost: 2030 g
Hmotnost peří: 1332 g
Objem sbalený: 24.2 l
Sbalený stav: 31x30x26 cm
Střih: Expedition fit
Izolace nohou: Trapezium 6 komor
Kapuce: 7 komor
Druh peří: husí
Plnivost peří: 800+
Poměr prachového peří: 90/10
Komory: Alfa komory | Lichoběžníkové komory
Svrchní materiál: GORE-TEX INFINIUM™, 42g/m², 10D Nylon
Membrána: ano
Nepromokavost: nepromokavý
Síla vláken vnější textílie: 10
PFC free DWR (svrchní materiál): ne
Vnitřní materiál: Ultrasoft™ 20, 36 g/m², 20D Nylon
PFC free DWR (vnitřní materiál): ne
Levý zip: ano
Pravý zip: ne
Druh a délka zipu: YKK® #5 Coil 2-way, 140cm
Kompresní obal: Nepromokavý kompresní obal
Skladovací obal: ano
Přes 60 let vyvíjíme péřové spacáky a doslova si hrajeme s každým gramem peří. Vše je promyšlené a založené na výzkumu.
Vše o spacích pytlech
Kvalitní a dobře izolující karimatka je základem pro komfortní spánek. Izoluje chlad od země a platí pravidlo, že i sebelepší spacák nezaručí kvalitní spánek bez dobře izolující karimatky.
Katalog karimatek Důležitost karimatky
Down 800

Vysoce kvalitná husí peří pochází ze západního Ruska a má minimální obsah prachového peří 90 %. Minimální plnivost 800 cuin. Splňuje DOWN CODEX.

Down Codex®

Peří pochází vždy z farem s etickým přístupem k chovu drůbeže a je pouze vedlejším produktem chovů na maso. Každý spacák má unikátní kód, podle kterého lze dohledat původ peří a jeho parametry.

Fair Wear

Společně s nadací Fair Wear Foundation (FWF) se společnost Mountain Equipment snaží dosáhnout spravedlivých pracovních podmínek na celém světě.

Good Night's Sleep Guaranteed

Reálnými zkušenostmi ověřená teplota okolního prostředí, při které garantujeme dobrý spánek. V případě, že by ti byla ve spacáku zima, máš 30 dní na výměnu za teplejší.

GORE-TEX WINDSTOPPER®

Větruodolná, vysoce prodyšná a extrémně odolná ochrana před deštěm a sněhem od světoznámého výrobce membrán GORE-TEX.