Kryos Men’s Jacket

Kryos Men’s Jacket
Expedice
Horolezectví
Péřovka vyvinutá pro překonávání limitů ve vrcholovém alpinismu. Inspirována požadavky a zkušenostmi nejlepších alpinistů světa, navržena pro ty nejextrémnější výzvy v nejvyšších horách planety. Optimální poměr tepelné izolace, ochrany a minimální hmotnosti.

Celková hmotnost

610 g

Doporučená cena
16 699 Kč
Kryos Men’s Jacket
Kryos Men’s Jacket

Péřovka vyvinutá pro překonávání limitů ve vrcholovém alpinismu. Inspirována požadavky a zkušenostmi nejlepších alpinistů světa, navržena pro ty nejextrémnější výzvy v nejvyšších horách planety. Optimální poměr tepelné izolace, ochrany a minimální hmotnosti.

Výrazným odlišovacím prvkem od ostatních péřových bund je inovativní konstrukce FIRESTORM™, kterou si můžeš představit jako péřovou bundu pokrytou ještě jednou samostatnou vrstvou membránové textilie WINDSTOPPER® 10D přichycené pouze v těch nejdůležitějších místech. Chrání peří před vlhkem a eliminuje slabá místa v oblasti švů. S touto bundou se nemusíš obávat, že ti peří navlhne ani v těch nejextrémnějších podmínkách.

Konstrukce samotné bundy, pod membránou, je tvořena kombinací prošívaných a 3D teplých komor zateplených husím peřím s plnivostí 800+ cuin a poměrem prachového ke zlomkovému peří 90/10. Aby byla zajištěna optimální izolace různých částí těla, jsou jednotlivé komory plněny zvlášť přesně definovaným množstvím peří.

Za špatných povětrnostních podmínek je dobrá izolace hlavy klíčem k zachování tepelného komfortu. S plně nastavitelnou kapucí Super Alpine HC Hood je tento problém vyřešen. Snadno ji nasadíš s přilbou i bez ní. Z vnitřní strany je pojištěna nepromokavou membránou WINDSTOPPER® 10D. Peří zůstane v suchu i pokud ti do kapuce napadá sníh. Strečové švy EXL® na vnitřní straně zajišťují, že dokonale kopíruje tvar hlavy a spolu s konstrukcí FIRESTORM™ zabraňují veškerému úniku tepla. 

Celá oblast hlavy je navržena tak, abys při jištění na štandu měl plnou mobilitu a komfort pohybu a mohl pozorně sledovat svého parťáka. Bunda má kvalitní dvoucestný zip značky YKK® s vnitřní péřovou légou zabraňující úniku tepla. Pokud ho zapneš až nahoru, tvoje tvář je perfektně chráněná vysokým límcem. Zde je myšleno opravdu na každý detail. Stahovací gumičky kapuce jsou všité v kanálcích, aby tě neobtěžovali ve větru.

Vlhkost se k peří nedostane ani přes spodní lem bundy nebo konce rukávů, které jsou i z vnitřní strany chráněny povrchovým materiálem WINDSTOPPER® 10D. Spodní lem je možné ještě stáhnout pomocí důmyslných tkaniček, jejichž použití je opravdu intuitivní. Bunda je střihu typu Alpine Fit, takže jí nebudeš mít problém na štandu dočasně obléct přes všechen matroš na sedáku nebo přes goráčovku. Má dvě zateplené kapsy na ruce, dvě náprsní kapsy a dvě velké vnitřní kapsy. Celou bundu snadno sbalíš do textilního sáčku, který je součástí balení.

Parametry
Velikosti: S, M, L, XL, XXL
Hmotnost: 610 g (pánská L)
Hmotnost peří: 234 g (pánská L)
Material: WINDSTOPPER® 10D
Odolnost proti roztržení, poškození: solidní
Membrána: ano
Nepromokavost: nepromokavá
Druh peří: husí
Plnivost peří: 800+
Poměr prachového peří: 90/10
Konstrukce komor: FIRESTORM Construction
Kapuce: ano
Kompatibilní s helmou: ano
Druh zipu: Dvoucestný YKK® zip s vnitřní zateplenou légou
Boční zateplené kapsy na ruce: 2
Vnější náprsní kapsy: 2
Vnitřní náprsní kapsy: 2 velké kapsy na zip
Sbalitelnost: Do pytlíku (je součástí balení)
Naše aktuální kolekce péřových bund v sobě odráží zkušenosti z více než šedesáti let vývoje a expedic na nejvyšší hory nebo mrazivé póly naší planety. Patentované technologie, výběrové a eticky získávané peří, použití membrán GORE-TEX® nebo propracované střihy jsou pro tebe garancí, že ať už si vybereš jakoukoli bundu, vždy získáváš prvotřídní kvalitu i pozáruční servis.
Vše o péřových bundách
Down 800

Vysoce kvalitné husí peří pochází ze západního Ruska a má minimální obsah prachového peří 90 %. Minimální plnivost 800 cuin. Splňuje DOWN CODEX.

Down Codex®

Peří pochází vždy z farem s etickým přístupem k chovu drůbeže a je pouze vedlejším produktem chovů na maso. Každá bunda má unikátní kód, podle kterého lze dohledat původ peří a jeho parametry.

Fair Wear

Společně s nadací Fair Wear Foundation (FWF) se společnost Mountain Equipment snaží dosáhnout spravedlivých pracovních podmínek na celém světě

GORE-TEX WINDSTOPPER®

Větruodolná, vysoce prodyšná a extrémně odolná ochrana před deštěm a sněhem od světoznámého výrobce membrán GORE-TEX.


Není to ta pravá?

Vybrali jsme pro tebe další zajímavé modely péřových bund, které jsou svým zaměřením příbuzné.

Teplejší bundy

K7 Men’s Jacket

Expedice
17 990 Kč

Gasherbrum Jacket

Expedice
20 499 Kč

Lehčí bundy

Xeros Men’s Jacket

Expedice Horolezectví Skialpinismus Treking
14 990 Kč