K7 Men’s Jacket

K7 Men’s Jacket
Expedice
Seriózní péřová bunda K7 je ideální volbou pro horolezce, kteří se vydávají na odlehlé vrcholy a expedice v těch nejvyšších horách. Ať už jde o zimní alpinismus nebo vzdálené arktické výpravy, teplá, lehká a spolehlivá výbava je základem úspěchu. K7 je v tomhle ohledu bez kompromisů. Konstrukci bundy tvoří 3D komory s teplými švy zateplené …

Celková hmotnost

820 g

Doporučená cena
17 990 Kč
K7 Men’s Jacket
K7 Men’s Jacket

Seriózní péřová bunda K7 je ideální volbou pro horolezce, kteří se vydávají na odlehlé vrcholy a expedice v těch nejvyšších horách. Ať už jde o zimní alpinismus nebo vzdálené arktické výpravy, teplá, lehká a spolehlivá výbava je základem úspěchu. K7 je v tomhle ohledu bez kompromisů.

Konstrukci bundy tvoří 3D komory s teplými švy zateplené husím peřím s plnivostí 800+ cuin a poměrem prachového ke zlomkovému peří 90/10. Pro ještě vyšší tepelný komfort má bunda na zádech strečové švy EXL®, které dokonale obepnou tvoje tělo a nepustí pryč ani gram tepla. Aby byla zajištěna optimální izolace různých částí těla, jsou jednotlivé komory plněny zvlášť přesně definovaným množstvím peří.

S touto bundou se nemusíš obávat mlhy, sněžení ani slabého mrholení. Peří je chráněno povrchovým materiálem DRILITE® LOFT 30D, který je díky membráně vysoce odolný vůči vodě. Vysoký loft peří má zásadní význam pro maximalizaci jeho izolačních schopností, a tím i tepelného komfortu. Proto byl materiál DRILITE® LOFT vyvinut s ohledem na minimální hmotnost a maximální prodyšnost. Látka podšívky je jemná, komfortní a 100% recyklovaná.

Za špatných povětrnostních podmínek je dobrá izolace hlavy klíčem k zachování tepelného komfortu. S plně nastavitelnou kapucí Full Dome HC Hood je tento problém vyřešen. Snadno ji nasadíš s helmou i bez ní. Strečové švy EXL® na vnitřním straně zajišťují, že dokonale kopíruje tvar tvojí hlavy, a spolu s teplými švy zabraňuje veškerému úniku tepla. Z vnitřní strany je pojištěna nepromokavou membránou DRILITE® LOFT.  Peří zůstane v suchu i pokud ti do kapuce napadá sníh.

Celá oblast hlavy je navržena tak, abys měl plnou mobilitu a komfort pohybu i s helmou a kapucí na hlavě. Bunda má kvalitní dvoucestný zip značky YKK® s vnitřní péřovou légou zabraňující úniku tepla. Pokud ho zapneš až nahoru, tvoje tvář je perfektně chráněná vysokým límcem. Zde je myšleno opravdu na každý detail. Stahovací gumičky kapuce jsou všité v kanálcích, aby tě neobtěžovali ve větru.

Bunda je delšího střihu a udrží v teple i tvůj zadek a stehna. Vlhkost se k peří nedostane ani přes spodní lem bundy nebo konce rukávů, které jsou i z vnitřní strany chráněny povrchovým materiálem DRILITE® LOFT. Spodní lem je možné ještě stáhnout pomocí důmyslných tkaniček, jejichž použití je opravdu intuitivní. Bunda má dvě zateplené kapsy na ruce, jednu vnější náprsní kapsu, velkou vnitřní síťovanou kapsu na láhev s vodou a vnitřní síťovanou kapsu na zip na cennosti. Celou bundu snadno sbalíš do textilního sáčku, který je součástí balení.

Parametry
Velikosti: S, M, L, XL, XXL
Hmotnost: 820 g (pánská L)
Hmotnost peří: 300 g (pánská L)
Material: DRILITE®LOFT 30 D, Nylon
Odolnost proti roztržení, poškození: vysoká
Membrána: ano
Nepromokavost: voděodolná
Druh peří: husí
Plnivost peří: 800+
Poměr prachového peří: 90/10
Konstrukce komor: Box-wall Baffle Construction with EXL® on back
Kapuce: ano
Kompatibilní s helmou: ano
Druh zipu: Dvoucestný YKK® zip s vnitřní zateplenou légou
Boční zateplené kapsy na ruce: 2
Vnější náprsní kapsy: 1
Vnitřní náprsní kapsy: 1 velká síťovaná kapsa na zip, 1 síťovaná kapsa na láhev s vodou
Sbalitelnost: Do pytlíku (je součástí balení)

Naše aktuální kolekce péřových bund v sobě odráží zkušenosti z více než šedesáti let vývoje a expedic na nejvyšší hory nebo mrazivé póly naší planety. Patentované technologie, výběrové a eticky získávané peří, použití membrán GORE-TEX® nebo propracované střihy jsou pro tebe garancí, že ať už si vybereš jakoukoli bundu, vždy získáváš prvotřídní kvalitu i pozáruční servis.
Vše o péřových bundách
Down 800

Vysoce kvalitné husí peří pochází ze západního Ruska a má minimální obsah prachového peří 90 %. Minimální plnivost 800 cuin. Splňuje DOWN CODEX.

Down Codex®

Peří pochází vždy z farem s etickým přístupem k chovu drůbeže a je pouze vedlejším produktem chovů na maso. Každá bunda má unikátní kód, podle kterého lze dohledat původ peří a jeho parametry.

DRILITE® LOFT

Lehká, prodyšná a voděodolná látka, používaná jako svrchní materiál na péřové produkty. Vysoký loft peří má zásadní význam pro maximalizaci jeho izolačních schopností, a tím i tepelného komfortu. Proto byl tenhle materiál vyvinut s ohledem na minimální hmotnost a maximální prodyšnost.

Fair Wear

Společně s nadací Fair Wear Foundation (FWF) se společnost Mountain Equipment snaží dosáhnout spravedlivých pracovních podmínek na celém světě


Není to ta pravá?

Vybrali jsme pro tebe další zajímavé modely péřových bund, které jsou svým zaměřením příbuzné.

Teplejší bundy

Gasherbrum Jacket

Expedice
20 499 Kč

Lehčí bundy

Vega Men’s Jacket

Expedice Horolezectví Skialpinismus
12 599 Kč

Kryos Men’s Jacket

Expedice Horolezectví
16 699 Kč