Povrchové materiály a odolnost vůči vlhkosti

Mountain Equipment garantuje nekompromisní kvalitu svých produktů. Používá ty nejlepší materiály od etablovaných značek. V případě společnosti GORE-TEX se dokonce podílí na vývoji nových látek.

Proč mít voděodolnou péřovku?

Voděodolná péřovka je fajn. Ale to, že odolává vodě, znamená především ochranu peří před zvlhnutím. Vodoodpudivost znamená, že se voda a vlhkost nedostanou do struktury povrchové látky ani snadno, ani rychle.

Péřovka drží teplo, není to deštník

Když si koupíte péřovku s membránou GORE-TEX WINDSTOPPER® nebo DRILITE® LOFT, neznamená to, že máte 2 bundy v jednom – teplou i nepromokavou. Aby bylo jasno – před deštěm chrání tenká, nepromokavá a prodyšná bunda typu „hardshell“ s membránou. Tělesné teplo při méně intenzivním pohybu nebo postávání izoluje péřová nebo zateplovací bunda s jinou izolací. Když prší a mrzne, oblečte si přes péřovku ještě membránovku.

Membránové látky proti vlhkosti 

GORE-TEX WINDSTOPPER® 

Chrání díky své odolné, lehké, extrémně prodyšné a dešti odolné membráně před vlhkostí. Při sněžení, v mlze ale i ve slabém dešti. Díky membráně a podlepeným švům si peří zachová vždy vysoký loft pro maximální tepelnou izolaci. 

DRILITE® LOFT 

Pevný a lehký voděodolný svrchní materiál. Na povrchu je navíc látka ošetřená i vodoodpudivou úpravou DWR bez obsahu PFC, která ještě více přispívá tomu, aby peří zůstalo v suchu i ve vlhkých podmínkách. Látka tak odolá 1,5 m vysokému vodnímu sloupci.  DRILITE® LOFT je velmi prodyšná látka a zároveň odolává větru.

Co dělat, když péřovka promokne?

Prováhat okamžik, kdy si obléct na péřovku nepromokavou bundu, přináší jen nepříjemnosti. Jak uvést mokrou péřovku do použitelného stavu? Když je příležitost, tak zvlhlou bundu sušit a větrat, ideálně v proudícím vzduchu. Ve vlhkém a chladném winterraumu to půjde těžko, pokud je to na horské chatě se sušárnou, je to jednodušší. Bez zázemí jde o skoro neřešitelný problém – pomoci může jen slunce, vítr a dostatek času. Když zvlhlou péřovku sušíš doma, pak má přednost před sušičkou několikadenní pozvolné sušení na ramínku v teple a proudícím vzduchu. Čím výše visí ramínko, tím teplejší vzduch.

Odolnost proti oděru a roztržení

Péřovka je zranitelný kus oblečení. Každý majitel péřovky je spokojený, když se mu látka neroztrhne, ani když mu skrz švy nebo látku neprolézá na povrch peří. Zvenku to nevypadá hezky a zevnitř to způsobuje ulpívání peří na oblečení pod bundou.

Odolný povrch bundy bez bílého prachu a brček je důkazem kvalitního zpracování prémiových materiálů. U péřovek Mountain Equipment se na kvalitu můžete spolehnout.

Odolnost materiálu proti poškození je definována jednotkou denier (D). Čím více deniérů, tím pevnější a hrubší látka. Ale také, čím více deniérů, tím vyšší hmotnost a horší sbalitelnost. Naše péřovky kolísají od 10 po 50 D.

50 D – extrémní odolnost proti roztržení

40 D – vysoká odolnost, péřovka vydrží opravdu hodně

30 D – stále ještě vynikající pevnost látky

20 D – solidní odolnost, ale opatrné zacházení je na místě. Počítejte s výbornou sbalitelností.

10 D – lehké péřovky, často s velkou dávkou peří, které je potřeba sbalit do miniatury. Jsou zranitelné, ale Vyžadují zacházení v rukavičkách a za svoje služby si to zaslouží.

Recyklované svrchní materiály

Produkce oblečení a vybavení je významným tvůrcem emisí CO2, spotřebovává hodnotné přírodní zdroje, a výrazně přispívá k znečištění životního prostředí a tvorbě odpadu. 100% recyklované textílie eliminují spotřebu nových materiálů a tvorbu odpadu což výrazně snižuje ekologický dopad produktů.

EARTHRISE 20D

Earthrise 20 je svrchní materiál, který je lehký, odolný, nepropouští peří a je ošetřen voděodpudivou DWR úpravou bez obsahu PFC, takže peří ti hned nenavlhne. Je vyroben ze 100% recyklovaného polyesteru takže je ekologicky nezávadný.

DRILITE® LOFT 20D a 50D

100% recyklovaný voděodolný svrchní materiál. Na povrchu je navíc ošetřen vodoodpudivou úpravou DWR bez obsahu PFC, která ještě více přispívá tomu, aby peří zůstalo v suchu i ve vlhkých podmínkách. Látka tak odolá 1,5 m vysokému vodnímu sloupci.  DRILITE® LOFT je velmi prodyšná látka a zároveň odolává větru.

Proč z péřovek vylézá peří

Důvody jsou čtyři. Nízká kvalita švů, obyčejná konstrukce komor bez inovativních zlepšováků a horší peří s vyšším poměrem brček, které snadno propíchnou nekvalitní látku. Rozdíl ve všech vyjmenovaných ohledech je obrovský. Porovnat levnou péřovku ze supermarketu a s drahou od renomované firmy je jako srovnávat auto Moskvič nebo Trabant s Rolls Royce.