Vega Men’s Jacket

Vega Men’s Jacket
Expedice
Horolezectví
Skialpinismus
Lehká, teplá a technicky propracovaná péřová bunda pro moderní alpinismus. Navržena pro nekompromisní horská dobrodružství, kde se chceš pohybovat rychle a nalehko. Díky skvělému poměru hmotnosti a izolace už nikdy nebudeš řešit dilema, zda se ti vyplatí přibalit si ji do batohu.

Celková hmotnost

650 g

Doporučená cena
12 599 Kč
Vega Men’s Jacket
Vega Men’s Jacket

Lehká, teplá a technicky propracovaná péřová bunda pro moderní alpinismus. Navržena pro nekompromisní horská dobrodružství, kde se chceš pohybovat rychle a nalehko. Díky skvělému poměru hmotnosti a izolace už nikdy nebudeš řešit dilema, zda se ti vyplatí přibalit si ji do batohu.

Konstrukci bundy tvoří plisované komory, které zvyšují loft a jsou zateplené husím peřím s plnivostí 800+ cuin a poměrem prachového ke zlomkovému peří 90/10. Aby byla zajištěna optimální izolace různých částí těla, jsou jednotlivé komory plněny zvlášť přesně definovaným množstvím peří. V oblasti ramen jsou naví speciálně šité komory, pro ještě lepší eliminaci migrace peří v nejvíc namáhaných oblastech.

S touto bundou se nemusíš obávat mlhy, sněžení ani slabého mrholení. Peří je chráněno povrchovým materiálem DRILITE® LOFT 30D, který je díky membráně vysoce odolný vůči vodě. Vlhkost se k peří nedostane ani přes vnitřní stranu kapuce nebo spodní lem bundy, které jsou rovněž chráněny povrchovým materiálem. Vysoký loft peří má zásadní význam pro maximalizaci jeho izolačních schopností, a tím i tepelného komfortu. Proto byl materiál DRILITE® LOFT vyvinut s ohledem na minimální hmotnost a maximální prodyšnost. Látka podšívky je jemná, komfortní a 100% recyklovaná.

Za špatných povětrnostních podmínek je dobrá izolace hlavy klíčem k zachování tepelného komfortu. S plně nastavitelnou kapucí Mountain HC Hood je tento problém vyřešen. Kapuce má malý integrovaný límec „halo baffle“ zateplený peřím společně se kterým zabraňují veškerému úniku tepla. 

Bunda má kvalitní dvoucestný zip značky YKK® s vnitřní péřovou légou zabraňující úniku tepla. Pokud ho zapneš až nahoru, tvoje tvář je perfektně chráněná vysokým límcem. Celá oblast hlavy je navržena tak, abys při jištění na štandu měl plnou mobilitu a komfort pohybu a mohl pozorně sledovat svého parťáka. Zde je myšleno opravdu na každý detail. Stahovací gumičky kapuce jsou všité v kanálcích, aby tě neobtěžovali ve větru.

Bunda je delší a poslední komora má speciální tvar, který uzavírá prostor kolem pasu a minimalizuje únik tepla. Spodní lem je možné ještě stáhnout pomocí důmyslných tkaniček, jejichž použití je opravdu intuitivní. Elastické manžety rukávů se stahováním na suchý zip snadno navlečeš i přes rukavice. Bunda je střihu typu Alpine Fit, takže jí nebudeš mít problém na štandu dočasně obléct přes všechen matroš na sedáku i goráčovku. 

Má dvě vnější kapsy na zip YKK® a dvě velké zhora otevřené kapsy na vybavení, například rukavice, pásy a podobně. Celou bundu snadno sbalíš do textilního sáčku, který je součástí balení.

Parametry
Velikosti: S, M, L, XL, XXL
Hmotnost: 650 g (pánská L)
Hmotnost peří: 245 g (pánská L)
Material: DRILITE®LOFT 30 D, Nylon
Odolnost proti roztržení, poškození: vysoká
Membrána: ano
Nepromokavost: voděodolná
Druh peří: husí
Plnivost peří: 800+
Poměr prachového peří: 90/10
Konstrukce komor: Pleated-baffle construction (plisované komory)
Kapuce: ano
Kompatibilní s helmou: ano
Druh zipu: Dvoucestný YKK® zip s vnitřní zateplenou légou
Boční zateplené kapsy na ruce: 2
Vnější náprsní kapsy: 0
Vnitřní náprsní kapsy: 2 velké síťované, zhora otevřené kapsy
Sbalitelnost: Do pytlíku (je součástí balení)
Naše aktuální kolekce péřových bund v sobě odráží zkušenosti z více než šedesáti let vývoje a expedic na nejvyšší hory nebo mrazivé póly naší planety. Patentované technologie, výběrové a eticky získávané peří, použití membrán GORE-TEX® nebo propracované střihy jsou pro tebe garancí, že ať už si vybereš jakoukoli bundu, vždy získáváš prvotřídní kvalitu i pozáruční servis.
Vše o péřových bundách
Down 800

Vysoce kvalitné husí peří pochází ze západního Ruska a má minimální obsah prachového peří 90 %. Minimální plnivost 800 cuin. Splňuje DOWN CODEX.

Down Codex®

Peří pochází vždy z farem s etickým přístupem k chovu drůbeže a je pouze vedlejším produktem chovů na maso. Každá bunda má unikátní kód, podle kterého lze dohledat původ peří a jeho parametry.

DRILITE® LOFT

Lehká, prodyšná a voděodolná látka, používaná jako svrchní materiál na péřové produkty. Vysoký loft peří má zásadní význam pro maximalizaci jeho izolačních schopností, a tím i tepelného komfortu. Proto byl tenhle materiál vyvinut s ohledem na minimální hmotnost a maximální prodyšnost.

Fair Wear

Společně s nadací Fair Wear Foundation (FWF) se společnost Mountain Equipment snaží dosáhnout spravedlivých pracovních podmínek na celém světě


Není to ta pravá?

Vybrali jsme pro tebe další zajímavé modely péřových bund, které jsou svým zaměřením příbuzné.

Teplejší bundy

K7 Men’s Jacket

Expedice
17 990 Kč

Kryos Men’s Jacket

Expedice Horolezectví
16 699 Kč

Lehčí bundy

Xeros Men’s Jacket

Expedice Horolezectví Skialpinismus Treking
14 990 Kč