Svrchní látky

Péřovka je zranitelný kus oblečení. Každý majitel péřovky je spokojený, když se mu látka neroztrhne, ani když mu skrz švy nebo látku neprolézá na povrch peří. Zvenku to nevypadá hezky a zevnitř to způsobuje ulpívání peří na oblečení pod bundou.

Odolný povrch bundy bez bílého prachu a brček je důkazem kvalitního zpracování prémiových materiálů. U péřovek Mountain Equipment se na kvalitu můžete spolehnout.

Odolnost proti oděru a roztržení

Odolnost materiálu proti poškození je definována jednotkou denier (D). Čím více deniérů, tím pevnější a hrubší látka. Ale také, čím více deniérů, tím vyšší hmotnost a horší sbalitelnost. Naše péřovky kolísají od 10 po 50 D.

50 D – extrémní odolnost proti roztržení

40 D – vysoká odolnost, péřovka vydrží opravdu hodně

30 D – stále ještě vynikající pevnost látky

20 D – solidní odolnost, ale opatrné zacházení je na místě. Počítejte s výbornou sbalitelností.

10 D – lehké péřovky, často s velkou dávkou peří, které je potřeba sbalit do miniatury. Jsou zranitelné, ale Vyžadují zacházení v rukavičkách a za svoje služby si to zaslouží.

Proč z péřovek vylézá peří

Důvody jsou čtyři. Nízká kvalita švů, obyčejná konstrukce komor bez inovativních zlepšováků a horší peří s vyšším poměrem brček, které snadno propíchnou nekvalitní látku. Rozdíl ve všech vyjmenovaných ohledech je obrovský. Porovnat levnou péřovku ze supermarketu a s drahou od renomované firmy je jako srovnávat auto Moskvič nebo Trabant s Rolls Royce.

VÍCE O PÉŘOVÝCH BUNDÁCH