Materiály

Nepromokavá bunda je spolehlivou ochranou před tím nejhorším počasím, které si dokážeš představit. Nepromokavé bundy od Mountain Equipment, vyrobené z materiálů GORE-TEX® a DRILITE®, tě udrží v suchu a pohodlí bez ohledu na to, kde se nacházíš.

GORE-TEX®

GORE-TEX® je přední světovou technologií voděodolných tkanin. Mountain Equipment je jedním z nejbližších výzkumných a vývojových partnerů společnosti Gore. Oděvy s technologií GORE-TEX® jsou trvale voděodolné a větruodolné a s optimalizovanou prodyšností. Jsou to spolehlivé produkty, které zajišťují maximální ochranu a pohodlí pro nositele.

GORE-TEX® není pouze vysokoúčinný produkt, ale má také jednu z nejlepších záruk v odvětví, a to ve své záruce „Guaranteed to keep you dry“ („Zaručeně vás udrží v suchu“). To znamená, že na tkaniny GORE-TEX® se lze spolehnout, ať už je počasí jakkoliv nepříznivé.

Membrána GORE-TEX® existuje v mnoha různých verzích a každá verze je dostupná v různých tkaninách, s různou odolností tkaniny, charakterizovanou jednotkou DENIER (např. 40D, 80D).

  • Produkty od firmy GORE-TEX® jsou spolehlivě nepromokavé, větruodolná a vysoce prodyšné.
  • Pro maximální ochranu a pohodlí uživatele.
  • „Guaranteed to Keep You Dry“ 

GORE-TEX Pro

GORE-TEX Pro je třívrstvý materiál s membránu porézního typu, který je kompletně odolný vůči vodě. Jedná se laminátovou konstrukci s membránou GORE-TEX Pro, vloženou mezi lícovou tkaninu a vnitřní podšívku. 

Volba lícové tkaniny a podšívky závisí na každé značce outdoorového oblečení. Kromě toho si značky mohou vybrat ze tří verzí membrány Pro, v závislosti na tom, zda chtějí maximalizovat prodyšnost, odolnost nebo elasticitu.

Mountain Equipment používá GORE-TEX Pro výhradně pro své špičkové modely, které jsou specificky navrženy pro zimní lezení, alpinismus a extrémní lyžování. U těhle aktivit jsou nejdůležitějšími vlastnostmi vysoká odolnost a prodyšnost. Právě z toho důvodu je u všech GORE-TEX Pro bund od Mountain Equipment použita nejprodyšnější verze membrány s různou pevností vláken. Tato verze nabízí nejlepší kombinaci nepromokavosti, odolnosti, prodyšnosti a nízké hmotnosti, které jsou nezbytné zejména pro extrémní aktivity v zimních horách

Bundy z materiálu GORE-TEX Pro

GORE-TEX

GORE-TEX je třívrstvý materiál, stávající ze svrchní tkaniny, membrány porézního typu a podšívky, na základě čeho je určen pro dlouhodobé použití v nepříznivém počasí. GORE-TEX je originální textilní technologie firmy Gore, osvědčená desetiletími, poskytuje odolnou voděodolnou ochranu s vynikající prodyšností.

Bundy z materiálu GORE-TEX

GORE-TE ePE

GORE-TEX ePE je nová ekologická membrána od firmy GORE-TEX. Jedná se o membrána z expandovaného polyethylenu, která neobsahuje FC, díky čemuž má výrazně menší uhlíkovou stopu než předchozí membrány od GORE-TEX.

Tato ekologická membrána ale nadále zůstává spolehlivě nepromokavá, větruodolná a ochranná. Navíc má i dlouhou životnost, což posouvá poměr výkonnosti a udržitelnosti ještě dále než kdykoliv předtím.

Bundy z materiálu GORE-TEX ePE

GORE-TEX PACLITE®

U materiálu GORE-TEX PACLITE® je membrána nalaminována na lícovou tkaninu. Vnitřní strana materiálu je potažena speciální ochrannou vrstvou, která obsahuje olejofobní látky a karbonová vlákna, díky čemuž není potřebná podšívka a celý materiál je tak výrazně lehčí a velmi dobře sbalitelný.

Použitá GORE-TEX membrána je porézního typu. Díky tomu je materiál vysoce prodyšný a zároveň nepromokavý.

Bundy z materiálu GORE-TEX PACLITE®

GORE-TEX Active

GORE-TEX Active je materiál speciálně navržený na oblečení pro rychlé a vysoce aerobní aktivity, které se provádějí i v nepříznivém počasí. Je naprosto větruodolný, nepromokavý, extrémně prodyšný, lehký a snadno se balí. Kromě toho je měkký a příjemný pro pokožku.

Bundy z materiálu GORE-TEX Active

DRILITE®

Monolitická polyuretanova membrána DRILITE® funguje na principu transportu vodní páry skrze molekulární strukturu membrány a současně tvoří bariéru vůči prostupu molekulám vody zvenčí. Předností této membrány je nízká váha a dobrá sbalitelnost. To umožňuje vyrobit produkty dostatečně lehké pro výkonnostní horské sportovce, dostatečně sbalitelné pro horské turisty a přesto dostatečně odolné pro náročné horské výstupy.

Recyklovaný 3vrstvý DRILITE®

Jedná se o 100% recyklovaný 3vrstvý materiál s hydrofilní, monolitickou polyuretanovou membránou  DRILITE®, který disponuje všemi třemi důležitými vlastnostmi – odolnost vůči vodě, prodyšnost a odolnost vůči oděru. Tkanina podšívky je barvená ekologickou metodou solution dyed.

Bundy z 3vrstvého materiálu DRILITE®

Recyklovaný 2,5vrstvý DRILITE®

Jedná se o 100% recyklovaný 2,5vrstvý materiál s hydrofilní, monolitickou polyuretanovou membránou  DRILITE®, který disponuje všemi třemi důležitými vlastnostmi – odolnost vůči vodě, prodyšnost a odolnost vůči oděru.

Bundy z 2,5vrstvého materiálu DRILITE®