Střihy a velikosti

Střih

Správný střih je naprosto zásadní. Pokud nosíš nepromokavou bundu pro letní horský běh, požadavky na střih jsou zcela odlišné než při výběru bundy pro zimní horolezectví. Při výběru je potřeba zvážit nejen tvar tvojí postavy, ale také zamýšlené použití a to, jaké vrstvy plánuješ nosit pod bundou.

Při výběru správného střihu a velikosti je dobré se ujistit, zda můžeš pohodlně zvednout ruce nad hlavu, aniž by se ti bunda vyhrnula až nad břicho, zda jsou manžety rukávů dostatečně dlouhé, aby ti zakryly i zápěstí a zabránily tak pronikání vody do rukávů, a zda ti kapuce dobře sedí a umožňuje dobré prostorové vidění, aniž by tě omezovala v pohybu.

Nepromokavé bundy Mountain Equipment jsou vyráběny ve třech různých střizích.

Active Fit – jedná se o nejužší střih, vhodný pro aktivity, kde máš pod nepromokavou bundou jen minimum vrstev a kde vykonáváš aktivní pohyb a nechceš, aby ti vadil jakýkoliv přebytečný materiál.

Alpine Fit – zlatá střední cesta, střih vhodný pro široké spektrum horských aktivit. Dostatečně pohodlný na to, aby pod něj bylo možné obléknout i teplý fleece, lehkou a nebo i středně teplou zateplovačku.

Mountain Fit – Nejprostornější střih, vhodný pro lyžařskou nebo expediční bundu, kde chceš mít na sobě hodně vrstev nebo chceš pod nepromokavou bundu obléknout i tlustou expediční péřovku.

Velikosti

V anglosaském světě se setkáte s tím, že pánské velikosti oblečení se uvádí ve stupnici XS–XXL a dámské mají číselnou stupnici 8–18. “ME” je britská firma a tak to platí i u téhle značky. Abyste se v tom vyznali, předkládáme vám srozumitelnou tabulku.